O nas

Firma BIS powstała w Warszawie. Specjalizujemy się w systemach wbudowanych, nie tylko je projektujemy i zarządzamy nimi, ale także prowadzimy w tym zakresie szkolenia, konsultacje i couching. Szczególnie wymagającym klientom, nasz zespół z powodzeniem przeprowadził liczne wdrożenia oprogramowania.

Firma BIS założona została w 2011 roku przez Marcina Bisa. Wcześniej zdobył on szerokie doświadczenie pracując w projektach opartych o systemy wbudowane, a także prowadząc szereg szkoleń z zakresu Linuxa. Jako specjalista-konsultant rozwiązywał złożone problemy, przeprowadzał badania, a wszystko to, by propagować idee, wiedzę i doświadczenie zdobyte w zakresie embedded Linux.

Idea wolnego oprogramowania mocno nas przekonuje, dlatego polecamy ją naszym klientom. Oprogramowanie, które stworzyliśmy w oparciu open-source, trafiło do wielu rozdzajów urządzeń; od aplikacji konsumekich, przez urządzenia sieciowe po maszyny używane w przemyśle.

Nasza oferta to wysoko-specjalistyczne szkolenia Pomagamy zapoznać się z dostępną najnowszą technologią, a także wybrać najlepsze rozwiązanie. Po ukończonym szkoleniu uczestnicy są gotowi by zaplanować, rozpocząć i rozwinąć własny projekt z użyciem dostępnych komponentów open-source. wszystkie od

Marcin Bis

Linux in i.MX6 Systems Linux in Embedded Systems MB

Zajmuję się Linuxem w systemach wbudowanych od 2007 roku. Pomagam moim klientom osiągnąć wymierne biznesowe korzyści, a zarazem redukować koszty przejścia z zamkniętego lub samodzielnie stworzonego wbudowanego oprogramowania na rozwiąznie open-source. Jestem przekonany, że posiadam szeroki obraz sytuacji (a nawet "widok z helikoptera") systemów wbudowanych opartych o Linuxa i jego komponenty. Szczególnie pociągają mnie praktyczne doświadczenia, projekty w których rozwijam swoje umiejętności przez pracę nad rzeczywistymi problemami.

Jestem autorem książki 'Linux w systemach embedded' ('Linux in embedded systems') opublikowanej przez wydawnictwo BTC w lipcu 2011 (kolejne wydanie planowane na rok bieżący).

Systematycznie występuję na konferencjach, propagując tym samym idee open-source. Wiem, jak przekazać moją wiedzę, co więcej sprawia mi to wiele satysfakcji.

Pracuję jako inżynier, który tworzy rozwiązania skrojone do indywidualnych potrzeb. Umożliwia mi to wciąż pozyskiwać ekspercką wiedzę, którą potem mogę wykorzystać podczas prowadzenia szkoleń.

Marcin Bis z Linusem Torvaldsem na ELCE

Wywiad z Marcinem Bisem w portalu Mikrokontroler.pl.

Konferencje (EN)