Dlaczego warto nas wybrać?

Wszystkie nasze szkolenia są oparte o praktykę. Nasze doświadczenia czerpiemy z projektów, w których bierzemy udział.

Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik szkolenia dostaje od nas materiały szkoleniowe w formie papierowej i elektronicznej. Ponadto wszystkie przykłady, a także gotowe fragmenty kodu przekazujemy w formie elektronicznej. To po to, by skorzystanie z nowej wiedzy było jeszcze prostsze i szybsze.

Nasze materiały szkoleniowe są systematycznie aktualizowane. Skupiamy się przede wszystkim na technologiach, które są praktycznie stosowane. Bazujemy na wersjach LTS (Long Time Support) jądra Linux, bootloadera oraz systemów budowania: Yocto Project i Buildroot.

Wolność wyboru

Przykładamy wagę do tego, by treść szkoleń i technologie w nich prezentowane nie były zależne od jednego dostawcy (vendor lock-in).

Oczywiście pewne aspekty siłą rzeczy muszą być przekazywane na przykładach, a przez to na konkretnych technologiach. Dzięki temu szkolenie pozwala uczestnikom nabrać doświadczeń w pracy z różnymi zestawami deweloperskimi.

Nauka przez praktykę

Wykład uzupełniony jest dużą ilością ćwiczeń i przykładów (50% wykład, 50% ćwiczenia). Wszystkie zagadnienia zilustrowane są fragmentami kodu (sterowniki, programy, skrypty). Ćwiczenia polegają na modyfikacji dostarczonych przykładów (np. dopisaniu kluczowej funkcji, znalezieniu błędu itp.) i przeprowadzaniu na nich eksperymentów. Nie polegają na przepisywaniu dużych trywialnych fragmentów kodu.

Co zyskujesz?

Urządzenia wbudowane są wykorzystywane w różnorakich zastosowaniach - przemysł medyczny, automatyka przemysłowa, roboty przemysłowe i lotnictwo, badania kosmosu czy urządzenia konsumenckie.

Nasze szkolenie dostarczy Tobie i Twojemu zespołowi zestaw rozwiązań gotowych do wykorzystania w codziennej pracy. Zyskujesz umiejętność projektowania i produkcji rozbudowanych systemów w oparciu o Linuxa.

Ewaluacja i kontrola procesu szkolenia

Po każdym szkoleniu udostępniamy uczestnikom anonimowe ankiety z zakresy jakości szkolenia, materiałów szkoleniowych oraz prowadzącego. Dostarczymy Ci raport z ich wyników w ciągu tygodnia po zakończeniu szkolenia. W przypadku szkoleń na zamówienie, możemy przeprowadzić ankietę ze wzoru zamawiającego.

Zestaw deweloperski

Ćwiczenia praktyczne zajmują około 50% czasu trwania kursu. Tam, gdzie jest to możliwe i ma uzasadnieni merytoryczne - są one przeprowadzane na fizycznym urządzeniu. Uczestnicy stopniowo implementują kolejne elementy systemu Linux, aplikacji i coraz bardziej rozbudowanych sterowników urządzeń.

Zestaw deweloperski jest częścią materiałów szkoleniowych. Uczestnicy zatrzymują urządzenia po szkoleniu. Pozwala to na kontynuowanie ćwiczeń po kursie, samodzielne zdobywanie wiedzy i eksperymentowanie.

Zestaw, oraz system stworzony w czasie szkolenia mogą nawet zostać użyte w projekcie, do przygotowania prototypu.

SoMLabs SOM i SBC

Ogromna ilość dokumentacji. Wiele wariantów układu (SoC), bogaty wybór modułów (SoM) umożliwiają budowanie własnych urządzeń opartych o platformy SoMLabs StarSBC i VisionSOM.

i.MX6ULL StarSBC

Parametry zestawu:

Wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwala tworzyć projekty na bazie innych zestawów a nawet innych architektur.

Wirtualny zestaw deweloperski

Proponowany jako platforma do szkoleń na zamówienie oraz zdalnych.

Pozwala skupić się ćwiczeniach programistycznych bezpośrednio związanych z tematem szkolenia. Nie sprawia typowych problemów ze sprzętem (podłączeniem, zasilaniem, nie działającymi kablami, nieodpowiednim napięciem zasilania, niewspółpracującym komputerem czy maszyną wirtualną).

Stosujemy go tam, gdzie jest to uzasadnione - nie jest konieczny bezpośredni kontakt ze sprzętem, a nawet jest to niezasadne.

Wirtualny zestaw deweloperski jest kompatybilny z RaspberryPi, SoMLabs i wieloma innymi urządzeniami. Przy czym, w przeciwieństwie do nich, może być dowolnie rekonfigurowany przez użytkownika (ilość rdzeni, ich architektura: ARM, AARCH64, urządzenia peryferyjne) według aktualnych potrzeb w celu przeprowadzenia eksperymentu - ćwiczenia.

Programy, skrypty oraz sterowniki maga zostać uruchomione i przeniesione na fizyczne urządzenie.

Znakomita platforma edukacyjna z nowoczesnym procesorem ARMv8. Pozwala w przystępny sposób omówić wiele zaawansowanych zagadnień (np.: architektura 64bit, TrustZone, wirtualizacja).

W przypadku szkoleń na zamówienie, możemy użyć platformy, która jak najlepiej odpowiada potrzebom zespołu: i.MX8, i.MX6, ST, TI, Wandboard, Compulab, PHYTEC, TQ, BeagleBone Black, SBC8600, Atmel SAMA5-Xplained, Raspbrry Pi, Intel, AMD, NVIDIA i wiele innych.

Dostarczany jako gotowy do użycia obraz kontenera Docker (wraz z instrukcją budowania).

Tempo szkolenia dostosowane do uczestników

Tempo szkolenia dostosowane jest do grupy i indywidualnych potrzeb uczestników. Aby proces szkolenia był efektywny, trener mozę pominąć niektóre opcjonalne tematy a w zamian skupić się przede wszystkim na zagadnieniach zbieżnych z wymaganiami zespołu.

Wszystkie opracowane przez nas ćwiczenia, oraz cząstkowe efekty pracy, wirtualne zestawy deweloperskie oraz środowiska debugowania i analizy kodu źródłowego udostepniamy w formie gotowych do użycia kontenerów Docker.

Docker

Pozwala to znacznie skrócić czas żmudnej konfiguracji środowiska (np. Eclipse do pracy z kodem źródłowym jądra), uniknąć oczekiwania na zindeksowanie plików źródłowych i od razu przejść do pracy i ćwiczeń.

Technologie

Nasze szkolenia obejmują pełen zakres tematów z obszaru wiedzy obejmującego Linuksa w systemach wbudowanych.

Przedstawiamy wszystkie aspekty projektów wykorzystujących systemy Linux, od projektowania i doboru komponentów, przez programowanie, po obsługę i aktualizację gotowego produktu.

Embedded Linux Technologies

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu.

Szkolenia zdalne

Część naszych szkoleń odbywa się zdalnie, przez Internet (platforma Google Meets lub podobna).

Szkolenia fw formie zdalnej mogą być organizowane także na zamówienie. Możemy dostosować program do potrzeb zespołu. Zazwyczaj jesteśmy w stanie zorganizować je w bliższych terminach niż analogiczne szkolenia stacjonarne.

Co więcej, w przypadku szkoleń zdalnych, możemy podzielić program na kilka niezależnych 1-dniowych (lub krótszych) sesji odbywających się w cyklach tygodniowych, w weekendy lub według uzgodnionego planu. W czasie pomiędzy sesjami, uczestnicy mogą samodzielnie pogłębiać przyswojoną wiedzę przez wykonywanie zadań "domowych".

FAQ - Często zadawane pytania

Q: Czy muszę płacić z góry za szkolenie?

A: Nie, wystarczy formalne zgłoszenie na formularzu szkoleniowym(zamówieniu), który przyślemy e-mailem.

Q: Czy można zapisać się w ostatniej chwili?

A: Tak. Można zapisać się nawet na dzień przed szkoleniem, jeżeli oczywiście są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia są przetwarzane bardzo szybko. Osoby, które zapisują się w ostatniej chwili mogą zostać przez nas poproszone o przywiezienie własnego laptopa (możemy nie być w stanie wynająć sprzętu w ostatniej chwili).

Q: Ile osób będzie na szkoleniu?

A: Aby zapewnić jak najlepszą jakość szkolenia, ograniczamy liczbę uczestników do około 8 osób (stanowisk). Pozwala to zachować odpowiednie tempo szkolenia i gwarantuje, że trener będzie mógł poświęcić każdemu czas.

Q: W jakich godzinach odbywają się zajęcia?

A: Każdy dzień zajęć trwa 8 godzin zegarowych. Zazwyczaj zaczynamy o 9:00, a kończymy o 17:30. Ostatnie pół godziny poświęcone jest na lżejsze tematy, rozwiązywanie problemów i dokończenie ćwiczeń. Ostatniego dnia staramy się, aby najważniejsze tematy zostały omówione do godziny 15:00. Rezerwujemy również czas na podsumowanie, pytania i skopiowanie danych z komputerów.

Q: Czy mogę korzystać z własnego laptopa?

Nasze szkolenia realizowane są w formule BYOL (Bring Your Own Laptop - przynieś własnego laptopa). Zaletą korzystania z własnego komputera jest to, że zostaje na nim skonfigurowane środowisko, programy i kod źródłowy.

Komputer powinien działać pod kontrolą systemu Linux. Nie polecamy korzystania z wirtualizacji. W czasie szkolenia korzystamy z dystrybucji Ubuntu 22.04 LTS 64bit (na niej testowane są wszystkie ćwiczenia). Zapewniamy dodatkowe instrukcje instalacji. Komputer powinien pozwalać na swobodną pracę i kompilację oprogramowania (to założenia spełnia każdy współczesny laptop, konieczne jest około 40GB wolnego miejsca na dysku).

Q: Jakie są wymagania wstępne? Czy dam sobie radę?

Zalecana jest znajomość posługiwania się systemem Linux/Unix jako użytkownik.

Przed szkoleniem dostarczamy materiały do samodzielnego przygotowania się.

Q: Czy otrzymam certyfikat ukończenia szkolenia?

Tak, wystawiamy Certyfikat ukończenia szkolenia.

Certyfikat można dodać do swojego profilu w serwisie LinkedIn.

Certyfikat

1. Zeskanuj QR kod wydrukowany na certyfikacie

Otrzymasz link do usługi walidacji certyfikatów.

Walidacja certyfikatu

2. Weryfikacja certyfikatu

Unikalny identyfikator pozwala zweryfikować autentyczność certyfikatu. Nie gromadzimy danych osobowych.

LinkedIn add to profile

3. Dodaj certyfikat do profilu LinkedIn

Dane musisz wypełnić ręcznie. LinkedIn nie umożliwia automatycznego wypełniania danych certyfikatu.

Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie.

LinkedIn profile

4. Certyfikat pojawi się w Twoim profilu LinkedIn

Wraz z linkiem weryfikacyjnym.