Dlaczego warto nas wybrać?

Wszystkie nasze szkolenia są oparte o praktykę. Nasze doświadczenia czerpiemy z projektów, w których bierzemy udział.

Materiały szkoleniowe
Każdy uczestnik szkolenia dostaje od nas materiały szkoleniowe w formie papierowej i elektronicznej. Ponadto wszystkie przykłady, a także gotowe fragmenty kodu przekazujemy w formie elektronicznej. To po to, by skorzystanie z nowej wiedzy było jeszcze prostsze i szybsze.
Nasze materiały szkoleniowe są systematycznie aktualizowane, korzystamy z najnowszych wersji Linuxa i komponentów.
Wolność wyboru
Przykładamy wagę do tego, by treść szkoleń i technologie w nich prezentowane nie były zależne od jednego dostawcy (vendor lock-in). Oczywiście pewne aspekty siłą rzeczy muszą być przekazywane na przykładach, a przez to na konkretnych technologiach. Dzięki temu szkolenie pozwala uczestnikom nabrać doświadczeń w pracy z różnymi zestawami deweloperskimi.
Nauka przez praktykę
Wykład uzupełniony jest dużą ilością ćwiczeń i przykładów (50% wykład, 50% ćwiczenia). Wszystkie zagadnienia zilustrowane są fragmentami kodu (sterowniki, programy, skrypty). Ćwiczenia polegają na modyfikacji dostarczonych przykładów (np. dopisaniu kluczowej funkcji, znalezieniu błędu itp.) i przeprowadzaniu na nich eksperymentów. Nie polegają na przepisywaniu dużych trywialnych fragmentów kodu.
Co zyskujesz?
Urządzenia wbudowane są wykorzystywane w różnorakich zastosowaniach - przemysł medyczny, automatyka przemysłowa, czy urządzenia konsumenckie. Nasze szkolenie dostarczy Tobie i Twojemu zespołowi zestaw rozwiązań gotowych do wykorzystania w codziennej pracy. Zyskujesz umiejetność projektowania i produkcji rozbudowanych systemów w oparciu o Linuxa.

Zestaw deweloperski

Ćwiczenia praktyczne zajmują około 50% czasu trwania kursu. Są one przeprowadzane na fizycznym urządzeniu. Uczestnicy stopniowo implementują kolejne elementy systemu Linux i aplikacji.

Zestaw deweloperski jest częścią materiałów szkoleniowych. Uczestnicy zatrzymują urządzenia po szkoleniu. Pozwala to na kontynuowanie ćwiczeń po kursie, samodzielne zdobywanie wiedzy i eksperymentowanie. Zestaw, oraz system stworzony w czasie szkolenia mogą nawet zostać użyte w projekcie, do przygotowania prototypu.

Szkolenia i.MX6

WandBoard Dual/QuadPlus

Używany podczas szkoleń otwartych.

Ogromna ilość dokumentacji. Wiele wariantów układu (SoC) i bogaty wybór modułów (SoM) umożliwiają budowanie własnych urządzeń opartych o tę platformę.

Parametry zestawu:

  • NXP i.MX6 DualLite ARM® Cortex-A9 Dual Core
  • RAM 1GB DDR3
  • Karta SD
  • Konsola szeregowa - USB

Za dodatkową opłatą (różnica w cenie sprzętu) Wandboard Dual może zostać zamieniony na wersję Wandboard QuadPlus.

Szkolenia Linux Drivers Development

Raspberry Pi 4

Proponowany jako platforma do szkoleń na zamówienie.

Wykorzystywany przy szkoleniach QT Embedded (z ekranem LCD).

Znakomita platforma edukacyjna z nowoczesnym procesorem ARMv8. Pozwala w przystępny sposób omówić wiele zaawansowanych zagadnień (np.: architektura 64bit, TrustZone, wirtualizacja).

Duża ilość oprogramowania i projektów open-source a także bogaty wybór obudów i peryferiów gwarantuje znalezienie zastosowania po szkoleniu.

Parametry zestawu:

  • Broadcom quad-core ARM Cortex-A72
  • RAM 1,2 lub 4GB (w zależności od wersji)
  • Karta SD
  • Konsola szeregowa - USB
  • Zasilacz USB-C

W przypadku szkoleń na zamówienie, możemy użyć platformy, która jak najlepiej odpowiada potrzebom zespołu: i.MX6: Wandboard, MarS Board, UDOO; AM335X: BeagleBone Black SBC8600, Atmel SAMA5-Xplained, Raspberry Pi, Intel Edison i inne.

Wiedza zdobyta podczas szkolenia pozwala tworzyć projekty na bazie innych zestawów a nawet innych architektur.

Technologie

Przedstawiamy wszystkie aspekty projektów wykorzystujących systemy Linux, od projektowania i doboru komponentów, przez programowanie, po obsługę i aktualizację gotowego produktu.

Embedded Linux Technologies

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej zapraszamy do kontaktu

Często zadawane pytania

Q: Czy muszę płacić z góry za szkolenie?

A: Nie, wystarczy formalne zgłoszenie na formularzu szkoleniowym (zamówieniu), który przyślemy e-mailem.

Q: Czy można zapisać się w ostatniej chwili?

A: Tak. Można zapisać się nawet na dzień przed szkoleniem, jeżeli oczywiście są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia są przetwarzane bardzo szybko. Osoby, które zapisują się w ostatniej chwili mogą zostać przez nas poproszone o przywiezienie własnego laptopa (możemy nie być w stanie wynająć sprzętu w ostatniej chwili).

Q: Ile osób będzie na szkoleniu?

A: Aby zapewnić jak najlepszą jakość szkolenia, ograniczamy liczbę uczestników do około 8 osób (stanowisk). Pozwala to zachować odpowiednie tempo szkolenia i gwarantuje, że trener będzie mógł poświęcić każdemu czas.

Q: W jakich godzinach odbywają się zajęcia?

A: Każdy dzień zajęć trwa 8 godzin zegarowych. Zazwyczaj zaczynamy o 9:00, a kończymy o 17:30. Ostatnie pół godziny poświęcone jest na lżejsze tematy, rozwiązywanie problemów i dokończenie ćwiczeń.
Ostatniego dnia staramy się, aby najważniejsze tematy zostały omówione do godziny 15:00. Rezerwujemy również czas na podsumowanie, pytania i skopiowanie danych z komputerów.

Q: Czy mogę korzystać z własnego laptopa?

Tak. Zaletą korzystania z własnego komputera jest to, że zostaje na nim skonfigurowane środowisko, programy i kod źródłowy.

Komputer powinien działać pod kontrolą systemu Linux. Nie polecamy korzystania z wirtualizacji. W czasie szkolenia korzystamy z dystrybucji Ubuntu 18.04LTS (na niej testowane są wszystkie ćwiczenia). Konieczna jest wersja 64-bitowa. Dla zainteresowanych, zapewniamy dodatkowe instrukcje instalacji. Komputer powinien pozwalać na swobodną pracę i kompilację oprogramowania (to założenia spełnia każdy współczesny laptop, konieczne jest około 40GB wolnego miejsca na dysku).

Q: Jakie są wymagania wstępne? Czy dam sobie radę?

Zalecana jest znajomość posługiwania się systemem Linux/Unix jako użytkownik.

Przed szkoleniem dostarczamy materiały do samodzielnego przygotowania się.

Q: Czy otrzymam certyfikat ukończenia szkolenia?

Tak, wystawiamy Certyfikat ukończenia szkolenia.
Certyfikat można dodać do swojego profilu w serwisie LinkedIn.

Certyfikat

1. Zeskanuj QR kod wydrukowany na certyfikacie.

Otrzymasz link do usługi walidacji certyfikatów.

Walidacja certyfikatu

2. Weryfikacja certyfikatu.

Unikalny identyfikator pozwala zweryfikować autentyczność certyfikatu.
Nie gromadzimy danych osobowych.

LinkedIn add to profile

3. Dodaj certyfikat do profilu LinkedIn.

Dane musisz wypełnić ręcznie. LinkedIn nie umożliwia automatycznego wypełniania danych certyfikatu.
Wszystkie informacje znajdziesz na naszej stronie.

LinkedIn profile

4. Certyfikat pojawi się w Twoim profilu LinkedIn.

Wraz z linkiem weryfikacyjnym.